Yeni Malatyaspor Başkanı Ahmet Yaman: Ligden çekildiğimizi federasyona bildirdik

[ad_1]

Yeni Malatyaspor Başkanı Ahmet Yaman: Ligden çekildiğimizi federasyona bildirdik

Depremde en çok yara alan futbol takımları arasındaki Yeni Malatyaspor ligden çekilme kararı aldı. Başkan Ahmet Yaman konuyla ilgili Beinsports’a açıklamalarda bulundu.

BAL'ın Ronaldo'suydu: Yetiştirme yurdunda büyüdü, depremde hayatını kaybetti

BAL’ın Ronaldo’suydu: Yetiştirme yurdunda büyüdü, depremde hayatını kaybetti


Yeni Malatyaspor kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan vefat etti

Yeni Malatyaspor kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan vefat etti

Başkan Ahmet Yaman şöyle konuştu: “Türkiyemizin başı sağ olsun. Şu an bulunduğum durum içler acısı. Çok şükür yağış bitti en azından çalışmalar rahat bir şekilde devam edebiliyor. Enkazların başında birçok ekip müdahale ediyor. Zaman geçti ama enkazdan bir kişi bile canlı çıksa bizim mutluluğumuz oluyor. Enkaz altında burada binlerce kişi var. Şu an bulunduğumuz durum çok kötü, içler acısı. Şehrimiz hayalet şehire dönüştü, inanılmaz zor durumdayız. Yardımlar buraya ulaştı, onları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Yiyecek-içecekten yana sıkıntımız yok ancak büyük bir çadır ve konteyner ihtiyacımız var.

‘Ligden çekildiğimizi federasyona bildirdik’

5 gündür kulübe gitmemiştim, şimdi kulüpten dönüyorum. Kulüpteki yetkili arkadaşları topladım, kulübümüz içler acısı. Altyapı ve üstyapı darmadağın. Orada ne konaklayabiliriz ne de kalabiliriz. Kararımız, ligden çekilmek oldu. Ligden çekildiğimizi federasyona bildirdik. Futbol oynama gibi bir şansımız yok. Oyuncularımızdan biri vefat etti. Biz artık ligde yokuz.

‘Ligde kalırsak halka moral olur’

Federasyondan haklarımızla ilgili bize henüz bir dönüş olmadı ama çok da önemli değil. Biz şu an halkımızın dertleriyle ilgileniyoruz. Şu an insanlara ne spor izletecek ne de onları eğlendirecek bir durumumuz yok. Ligde kalıp kalmamak çok önemli değil bizim için. Takdir federasyonun ama ligde bırakırsalar şehrimze moral olur. Gelecek sene inşallah hayat normalde dönerse halkımız için moral olur.”

 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*