Recep Uçar: Planımız Emre Taşdemir’in üzerinden oynamak değildi

[ad_1]

Recep Uçar: Planımız Emre Taşdemir’in üzerinden oynamak değildi

Oyuncularının istediği oyunu sahaya yansıttığını belirten Uçar, “Son 25 günde bizim aldığımız yenilgilere bir yenisini daha ekledik. Planımız kendi oyunumuzdu. Galatasaray hızlı oynuyor. Kaliteli takımları var. Kendi oyunumuz aslında çok iyi gidiyordu. İki tane kırılma anı var. Bana göre ilk yarıda Onur Ayık ve Avounou’yla yakaladığımız pozisyonları iyi değerlendirmeliydik. Birinci yarı özellikle Galatasaray’ın şampiyonluk hedefiyle oynayan bir takım olduğu için daha fazla risk alacağını biliyorduk. Hedefimiz oyunu geride kabul etmek değildi. Stoperler ile ileri çok çıktık. Geçişleri iyi yapamadık. Dikkat edin kırmızıya kadar topa sahip olma yüzdemiz ve pozisyonlarımız daha iyiydi. Her ne kadar sonuca gidememiş olsak da iyiydi. Avounou’nun kırmızısı problem yarattı. Biraz şanssız olduğumuzu düşünüyorum. Belki de ligdeki en şanssız teknik adam benim. Kırmızıdan sonraki bölümü de iyi kapatıyorduk. Uzak ortalar gelecekti, buna çalıştık. Icardi’nin çok iyi vuruşuyla 3-2 kaybettiğimiz bir maç oldu. Üzgünüm kendi adıma ve oyuncularım adına. Oyuncularımı da tebrik ediyorum istediğim oyunu oynadıkları için. Ümraniyespor olarak kalan süreçte şu ana kadar olduğu gibi mücadele etmeye devam edeceğiz. Okan hocayı da tebrik ederim. Başarılar dilerim. Cihan hocaya da maçtan sonra da söyledim 1-2 pozisyon dışında herhangi bir problem yoktu. Bizim adımıza da ligin sonraki adımında daha iyi şeyler olacaktır umarım” yorumlarında bulundu.

“GOLLER DE BULUYORUZ ASLINDA FAKAT BİREYSEL HATA YAPIYORUZ”

Skor üretememe adına yorumlarda bulunan Recep Uçar, “Biz ligin en düşük bütçeli iki takımından biriyiz. Takip edenler bilir. Sezon başından bu yana oyun anlamında Fenerbahçe’de, Beşiktaş’ta ve diğer maçlarda oyun anlamında aslında çok kaybetmedik. Sadece puana yansıtamadık. Goller de buluyoruz aslında fakat bireysel hata yapıyoruz ve burada eksik kalıyoruz. Her maça farklı oynuyoruz. Açık oynasak farklı olabilirdi. Stratejiler değişiyor. Adana Demirspor maçını göreceğiz. Skor alamasam da inandığım oyundan vazgeçmeyeceğim. Biz küçük detaylardan ve bireysel hatalardan ders çıkaracağız. Değiştirmeyeceğimiz şey belki de inandığımız şeyler” dedi.

“ÖZELLİKLE AMACIMIZ EMRE TAŞDEMİR ÜZERİNDEN GİTMEK DEĞİLDİ”

Sol kenar için özel bir plan yapmadığını söyleyen Recep Uçar, “Bugün biraz çizgiye basarak oynadık. 8 numaralar ile savunma arkasına inmeye çalıştık. Özellikle amacımız Emre Taşdemir üzerinden gitmek değildi. Geraldo bire birde çok iyi. Belki de Süper Lig’de enler arasındadır. Planımızda bu vardı. Geraldo’yu kullanmak istedik. Galatasaray’ı analiz edin. İçeride oynadığı karşılaşmalarda genel olarak 2-7-1 şeklinde hücum eden bir takım. Bunun da bilincindeydik. Birebirler yakalayacağımızı biliyorduk. Planımız buydu. Özellikle Emre Taşdemir’in üzerinden oynamadık. Genel olarak böyle oynuyoruz. Bekleyerek de oynayan bir takım değiliz. Ciddi ön alan baskısı yapıyoruz. Bugün biraz daha farklıydı. Planlı hücum ettik. Genel anlamda savunmadan hücuma geçişleri yaptık. Psikolojik olarak biz atılmasak, 11’e 11 oynasak belki kaybederdik ama o bölüm olmasa belki daha farklı şeyler yakalayabilirdik” diye konuştu.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*