Araç piyasasında fiyat düşüşü sürer mi?


Salgın süreci ve sonrasın otomobil yatırım aracı olarak görüldü. Fiyatlarda suni artış yaşandı. Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Spekülatif artışın tansiyonu düşürüldü.

İMAS Derneği Başkanı Hayrettin Ertemel konuyla ilgili, “Salgın sürecinde otomotiv sektörü arz talep dengesizliğinden dolayı ciddi manada dalgalanma yaşadı tabi bu son 6 aya kadar böle devam etti. Temmuz ayında Bakanlığın aldığı kararla kayıt dışı diye tabir edilen kişiler otomotiv sektöründen çekildi. Sıfır araçlar bollaştı, ikinci el araçlarda da fiyatlarda düşüş yaşanmaya başladı. Daha makul, mantıklı rakamlara araç alınabiliyor. Günümüzde hala devam ediyor ve burada sıfır bayilerin kampanya üzerine kampanya yaptıklarını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Araç piyasasında fiyat düşüşü sürer mi

Alınan önlemlerin işe yaradığı en çok bilinen ilan sitesinin “Otomobil Piyasası Görünümü” raporuna yansıdı. Geçtiğimiz yılın eylül ayında fiyatlar bir miktar yükseldi. Son 5 aydır otomobil fiyatları düşüş trendinde. “Dolar kuru yükselse dahi çok büyük fiyat artışları yaşanmıyor artık ve nihai tüketici otomobile ulaşıyor ve bunun 2024 yılının ilk çeyreğine kadar devam edeceğini görüyorum.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*